„Susodinkite“ svečius kaip galima anksčiau. Vien sudaryti svečių sąrašą dažniausiai nepakanka – reikėtų apgalvoti, kas ir kur sėdės. Suprantama, prieš pačią šventę dar reikės kai ką pakoreguoti, tačiau bus daug paprasčiau, jei nepasiliksite visko pabaigai. Patikėkite, ir be to rūpesčių jums bus per akis!
Susidarykite svečių sąrašą ir suskirstykite juos į kategorijas. Kiekvieną iš jų galima apibūdinti pagal tam tikrus parametrus: tarpusavio ryšius (draugas, giminė, iš nuotakos ar jaunikio pusės, bendradarbis, bendrakursis ar buvęs bendraklasis), amžių, interesus, susituokę ar vieniši ir t.t. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau detalių, kurios sietų jūsų potencialius svečius.
Banketo taisyklės. Egzistuoja kelios taisyklės, kas ir kaip turi sėdėti.
- Nuotaka sėdi jaunikiui iš dešinės;
- Šalia jaunųjų sėdi arba tėvai (šalia nuotakos – jaunikio tėvas ir jaunosios mama, šalia jaunikio – nuotakos tėvas ir jaunikio mama), arba liudininkai (šalia nuotakos – liudininkas, šalia jaunikio – liudininkė).
- Vyrai sėdi moterims iš kairės;
- Susituokusios poros sėdi ne šalia, o priešais;
- Garbūs svečiai (svarbūs asmenys ir kviestiniai, garbaus amžiaus svečiai) užima vietas arčiausiai jaunųjų.
Dar keletas patarimų:
- Artimiausius giminaičius ir/ar geriausius draugus sodinkite arčiau jaunavedžių, jiems tai bus labai malonu, o jums bus paprasčiau bendrauti su svečiais.
- Atminkite, kad kur besėdėtų svečiai, jie būtinai turi matyti jaunavedžius.
- Geriausiai šalia vienas kito sodinti jau pažįstamus žmones, kuriems bus apie ką bendrauti.
- Nepažįstamus žmones geriausia iš anksto pristatyti vieni kitiems, kad išvengti nemalonumų.
- Itin linksmus svečius patartina sodint nutolusius vienas nuo kito, kad jie išjudinti kiekvieną stalo galą.
- Nereikėtų vienišų svečių sodinti šalia porų, jie gali jausti nejaukiai.
- Jeigu šventėje dalyvaus labai daug svečių, iš anksto pasirūpinkite svečių susodinimo plano. Kad kiekvienas lengviau surastu savo vietą, ant stalo padėkite korteles su svečio vardu.
- Apgalvokite ir tai ar šalia sėdintys žmonės mėgsta vienas kitą, ar nejaučia antipatijos vienas kitam.
- Svečius su vaikais nereikėtų sodinti kur bus netoli muzikinė aparatūra. Taip pat šiems svečiams turi būti patogu atsistoti ir išeiti nuo stalo.
- Patartina sodinti šalia vienas kito skirtingus žmones (pvz. Draugai ir bendradarbiai), kad nesusidarytų atskiri būreliai. Bet atminkite, kad žmonės turi turėti bent kažkiek bendrų interesų apie ką galėtų pabendrauti.
- Nereikėtų sodinti vienos lyties svečius šalia vienas kito. Patartina sodint vyras, moteris, vyras, moteris ir t.t.
Pasistenkite įtikti visiems ir nieko nepamirškite. Čia labai praverčia jau minėtos svečių charakteristikos, nes dabar jau galima susodinti žmones pagal amžių, interesus ir pan., kad jiems nebūtų nuobodu. Įsitikinkite, kad svečiai, kurie nesutaria tarpusavyje, bus toliau vieni nuo kitų. Pasirūpinkite atskiru stalu vaikams arba papildomomis vietomis, kad tėvai ir vaikai galėtų sėdėti kartu.
Eksperimentuokite. Jeigu jums sunku įsivaizduoti, kaip ir kas sėdės, pamėginkite tai nusipiešti. Išdėliokite priešais save planą ir klijuokite bei kaitaliokite vietomis lipnius lapelius su svečių vardais.
Ieškokite sutikimo ir kompromiso. Jeigu pergyvenate, kad kas nors iš svečių gali jaustis nejaukiai, kai planas bus paruoštas, išsiuntinėkite jį savo svečiams. Pasidomėkite, ar jiems tinka parinktos vietos, ar jie norėtų ką nors koreguoti.
Paruoškite korteles svečiams. Nė vienas svečias plano nesimokys mintinai, ypač – jeigu jų pakvietėte daug. Planą galima pakabinti prie įėjimo į salę. Jeigu turite šventės koordinatorių, jis palydės svečius į jų vietą.
Mėgaukitės banketu. Jūs pasirodėte kaip tikri diplomatai ir psichologai, pasirūpinote, kad visi liktų patenkinti. Pats metas pasidžiaugti savo triūso vaisiais ir mėgautis šventine atmosfera, kurią patys ir sukūrėte!