Vestuvių planavimas koordinavimas ir dekoravimas. Vestuvių planuotoja Milda Kubilienė
  • Pradinis
  • Apie mus
  • Galerija
  • Paslaugos ir kainos
    • Vestuvių planavimas
    • Vestuvių koordinavimas
    • Vestuvių dekoravimas
    • Sužadėtuvių organizavimas
    • Fotosesijų dekoras
    • Konsultacija
  • Blog'as
  • Kontaktai
  • Renginiai

Vestuvių dienos eigos planas ir patarimai

21/2/2016

1 Comment

 
vestuviu koordinavimas planasVestuvių koordinavimas

Pateikiame pavyzdinį vestuvių dienos planą. Pagal jį lengvai sukursite savąjį.
​

Esminiai patarimai :
Rekomenduojame paskutinį vakarą ir naktį prieš vestuves, nuotakai ir jaunikiui pabūti ir ruoštis atskirai. Jei nėra vietos, kur būtų galima ramiai praleisti laiką, patariame nuotakai apsistoti viešbutyje.Taip bus sukuriama ramybės būsena.
Būsite nuostabioje aplinkoje, kur gims pačios gražiausios pirmosios nuotraukos. Neturėsite jokių papildomų buitinių rūpesčių. Nuotaka su jaunikiu sukurs pirmojo pasimatymo įspūdį. Tas nuostabus jaudulys besiruošiant atskirai ir susitikimas tik prieš ceremoniją arba jau pačioje ceremonijoje yra nuostabiausių emocijų pliūpsnis.


Na, o dabar apie planą:

  1. Rekomenduojame ne tik gerai išsimiegoti, bet ir sveikai ir kiek įmanoma sočiau papusryčiauti (reikia nepamiršti, kad pavalgyti antrą kartą pavyks tik vėlai vakare)
  2. Po pusryčių sulaukiate pirmųjų draugių (mamos, pamergių, liudininkės ar dienos koordinatorės). Jos padės ruoštis namuose arba viešbutyje. Jei reikės, palydės į grožio saloną.
  3. Šiuo metu Jūsų dekoratorė jau puošia vestuvių  šventimo vietą. Tai nėra tik stalo kortelių sudėliojimas ar gėlių pamerkimas. Norime pasakyti, kad dekoratorių darbas prasideda jau 4 valandą ryto. Iš šviežutėlių gėlių gaminama nuotakos puokštė bei dekoruojama visa salė. Jei kaspinėlio pririšimas prie vienos kėdės užtrunka tik minutę, tai kiek daug laiko prarandama kol užrišami  50 ar 60 kaspinų. Stalo kortelės pagal sėdėjimo planus sudėliojamos per vieną valandą. O jei dar yra kabinamos lemputės ar kiti dekoro elementai, laiko prireikia dar daugiau. Įvertinkite visa tai, prieš palikdami šiuos darbus savo draugams, pažįstamiems, giminėms ar (neduok Dieve) sau. Vestuvių rytą VISI turi ruoštis iškilmingai šventei, o dekoruoti  -  šios srities specialistai. Taip bus išvengiama pykčių bei nesusipratimų.
  4. Makiažas bei šukuosena. Makiažas nuotakai trunka apie 1,5val. - 2val., šukuosena apie 1-1,5 valandos. Tad šioms dviem grožio procedūroms reiktų paskirti apie 3 - 3,5  valandas.
  5. Dienos koordinatorius perskambina visiems reikiamiems ir su vestuvėmis susijusiems žmonėms – patikslina, ar visi viską žino, ar nevėluos, sutikrina laiką dar kartelį.
  6. Fotografas turėtų atvykti porą valandų  iki ceremonijos pradžios ir užfiksuoti nuotakos pasiruošimą. Vualis ir kiti plaukų papuošalai segami tik apsirengus suknelę.
  7. Kelionė į ceremonijos vietą. Dvigubinkite kelionės laiką, kad išvengtumėte netikėtumų ir streso. Šiuo metu turėtų būti pristatyta nuotakos puokštė bei puošiami automobiliai.
  8. Jaunikis. Skutimosi peiliukas vestuvių dieną nėra jaunikio draugas, nes galima netyčia įsipjauti. Norėdami to išvengti, pasistenkite nusiskusti iš vakaro. Jaunikis su liudininkais ar pabroliais turėtų atvykti likus pusvalandžiui iki ceremonijos pradžios. Jiems atvykus yra įsegamos atlapo puokštelės bei paduodamos puokštės liudininkei bei pamergėms.
  9. Dienos koordinatorius patikrina, ar atvyko muzikantai, vokalistė (jei tokius užsisakėte). Pasirūpina, kad po ceremonijos lauktų šaltas šampanas ir taurės, patikrina, ar yra visi dokumentai, ar liudininkai turi žiedus, pagalvėles žiedams ir pan. Ar mažieji šventės dalyviai, kurie neš žiedus, pasiruošę ir gerai nusiteikę parepetuoti.
  10. Likus pusvalandžiui iki ceremonijos, dekoratorė papuošia bažnyčią, jei reikia, patiesiamas kilimas, o dienos koordinatorė jau pasitinka svečius ir pakviečia užimti vietas bažnyčioje. Primename, kad neturint dekoratorės, reikės ne tik papuošti, bet ir sutvarkyti bažnyčią po ceremonijos, kuomet Jūs ir svečiai vaišinsitės šampanu.
  11. Bažnyčia : ceremonija trunka apie 30 minučių. Kai kuriose bažnyčiose iki 45min. Kai jaunieji eina pasirašyti santuokos liudijimo, svečiai išeina iš bažnyčios, kur dienos koordinatorė padalina jiems žiedlapius ir visi pasitinka išeinančius jaunuosius.
  12. Sveikinimai : priklausomai nuo svečių ir sveikintojų skaičiaus, sveikinimai trunka nuo 30 minučių iki 1,5 valandos, po to laukia bendra fotosesija. Koordinatorius pasirūpina, kad visos didelės gėlių puokštės ir dovanos būtų iš karto perimamos iš Jūsų. Kitu atveju, greitai surinksite daug dovanų, gėlių ir pavargsite jas laikydami.
  13. Po sveikinimų, koordinatorius  pakviečia visus pasivaišinti šampanu bei užkandžiais.  Pasivaišinimo staliuko ruošimą patikėkite profesionalams. Tokiu atveju, pasivaišinimo vieta bus paruošta puikiai :  vieta  bus tinkama fotografuotis, šampanas bus reikiamos temperatūros, pateiktas laiku, iš stiklinių taurių. Po to viskas bus gražiai sutvarkyta.
  14. Jaunųjų fotosesija arba kelionė į šventės vietą. Nesijaudinkite, jeigu vestuvės vyksta ne pagal planą. Nesirūpinkite dėl detalių -  stenkitės kuo labiau atsipalaiduoti. Šypsokitės, būkite nevaržomi, išdrįskite ir išbandykite savo sugalvotas arba pasiūlytas vestuvių fotografo idėjas. Tegul jausmai liejasi laisvai !
  15. Laikas iki vakarienės : pasiūlomas aperityvas ir užkandžiai, skamba muzika, kol visi įsikuria ir ruošiasi vakarienei. Jei tik įmanoma, labai rekomenduojama nepalikti svečių po ceremonijos vienų daugiau nei 2 val. arba sugalvoti jiems veiklos (plaukti laivu, keliauti į šventės vietą, apžiūrėti miestą, apžvalga autobusu…). Idealu, jei nuo ceremonijos iki aperityvo yra apie 2 val., o nuo jo iki vakarienės pradžios iki 2 val.
  16. Dienos koordinatorius atsiskaito su visais paslaugų tiekėjais, su kuriais reikia atsiskaityti vestuvių dieną (muzika ceremonijos metu, automobilis, fotografas, vedėjai, pasivaišinimo staliukas ir t.t..), tad nepamirškite jam perduoti visų reikiamų vokelių su pinigais.
  17. Svečių atvykimas į šventimo vietą. Juos pasitinka šventimo vietos šeimininkai bei dienos koordinatorius, kuris pasirūpina, kad svečiai įsikurtų, vaišintųsi užkandžiais, jei reikia pasifotografuotų momentiniu fotoaparatu ar pasirašytų į svečių knygą. Koordinatorius gauna žinią, kad jaunieji jau netoliese, paruošiama duona su druska, pasiruošia ir tėveliai. Atvyksta jaunieji - jų sutikimas. Trumpas 10 minučių jaunųjų poilsis kambaryje. Sveikinimai ir fotosesija su svečiais.
  18. Sėdimas prie stalo ar stalų. Šventinis karštas vakarienės patiekalas. Labai skatiname nepamiršti pakviesti užkąsti visus vestuvių pagalbininkus: fotografus, vedėjus, šventę koordinuojantį personalą, iš anksto pasirūpinti, kad karšti patiekalai būtų užsakyti ir jiems.
  19. Dažnai pasitaikantys vakarienės pradžios scenarijai : jaunųjų padėka visiems atvykusiems arba vedančiojo sveikinimas ir kvietimas pakelti taurę už naują šeimą, arba pirmasis jaunųjų šokis. Jei yra norinčių – sakomi tostai.
    Šeimos židinio įteikimas, po kurio padėka svečiams bei dovanos tėveliams. Dienos koordinatorė pasirūpina, kad būtų uždegtas šeimos židinys, kad tėveliai bei jaunieji pasiruoštų. Jauniesiems paruošiamos iš anksto perduotos dovanėlės tėveliams, kad viskas būtų vietoje ir sustyguota.
  20. Pirmasis šokis (nebūtinai), šokių vakaro pradžia, oficialios dalies pabaiga, grupė ar DJ.
    Įprastai po pirmojo jaunųjų šokio, šoka nuotaka su tėvu, jaunikis su mama.
  21. Kiti vakaro smagumai : grupių, magų, šokėjų, pasirodymai – ko tik patys norite. Tik atminkite, jei norite ir galite sau leisti įspūdingą programą, svarbiausia yra labai geras vedantysis ir ne daugiau 2–3 kokybiškų šou elementų. Svečiams smagu ir pajudėti, atsikvėpti, aptarti tai, ką matė, pasimėgauti, pašokti, o ne visas 4 val. ar daugiau sėdėti ir žiūrėti šou. Tai visų pirma yra vestuvės, o paskui jūsų renginys. Šiek tiek palikite ir laiko netikėtumams, savieigai, ypač vakare.
  22. Dienos koordinatorius visada yra salėje arba netoliese, visada mato jaunųjų žvilgsnius. Iškilus bet kokiam klausimui, prieina prie jaunųjų ir perduoda informaciją kam reikia ar išsprendžia problemas. Tarkim, padavėjai per lėtai pildo taures su gėrimais, kažkam reikia netikėtai suderinti, kad atneštų vegetarišką patiekalą, vedėjas per intensyviai ragina pakelti taures ar panašiai. O gal kažkur užtruko ar dingo jaunosios tėvelis, o tuoj bus įteikiamas šeimos židinys. Paprastai dienos koordinatorius yra reikalingas iki 21 valandos.
  23. Dažniausiai tortas yra pjaunamas 24 valandą ir pakeliamos šampano taurės, bet jei yra numatyti fejerverkai ar gintaro dulkės lauke, tai tortu yra kviečiama vaišintis po to.
 

Jūsų scenarijus gali būti ir visiškai kitoks. šį kartą mes aprašėme dažniausiai pasitaikantį ir populiariausią. Būna taip, kad poros kartu pusryčiauja, fotografuojasi, tada drauge vyksta šukuotis ir ruoštis, važiuoja į fotosesiją ir už rankų susikibę atvyksta į bažnyčią ar santuokos rūmus. Taip pat kartu, ten, kur sutuokiami, išėję sulaukia sveikinimų bei plojimų, išvyksta vakarieniauti su artimiausiais arba tiesiai į oro uostą povestuvinei kelionei. Kiek porų, tiek yra ir skirtingų tos dienos planų. Svarbiausia, kad viskas būtų taip, kaip Jūs abu to norite, o visa kita – tik detalės. Vestuvių dieną stenkitės atsipalaiduoti ir džiaugtis kiekviena akimirka. Parodykite visiems susirinkusiems, kaip mylite vienas kitą, elkitės iškilmingai ir niekur neskubėkite, net maudami žiedus. O po svarbių įvykių, vienas kitą lepinkite bučiniais, spinduliuokite šilumą. Svarbiausia yra ne vestuvinė puokštė, ne vestuvių drabužiai, o mylinti ir savo meilę rodanti vienas kitam jaunųjų pora. Juk šią dieną Jūs padovanosite vienas kitam savo širdis. 
Jeigu nusprendėte neužsakinėti vestuvių dienos koordinatorės, vis tiek jokiais būdais nepradėkite vestuvių dieną patys bėgioti ir reguliuoti visko. Tai Jūsų diena ir turite ja džiaugtis. Paskirstykite darbus kitiems (pvz.: palydai, liudininkams, geriausiai draugei). Kiekvienam asmeniškai įteikite korteles su darbais. Liudininkams duokite laikrodį ir dienotvarkę pagal valandas. Ir paskutinis mano pasiūlymas - būkite atsipalaidavę ir daug šypsokitės -  juk tai Jūsų diena. Be to, kai Jūs gerai jausitės, ir svečiai gerai jausis bei džiaugsis  švente.
Sėkmės!



1 Comment

saldus vestuvių stalas

16/2/2016

0 Comments

 
Specialūs vestuvių saldumynai populiarūs visame pasaulyje. Tai puikus būdas ne tik pasaldinti svečiams gyvenimą, bet ir puiki vestuvių stalo puošmena.
Jaunavedžių aprangą primenantys šmaikštūs sausainėliai, stilingi macaroons, prabangūs rafinuoti pyragėliai, romantiškai išdabinti keksiukai, o gal tiesiog linksmi saldainiai, įvynioti į popierėlius su jūsų atvaizdais. Rinkitės pagal skonį, vestuvių dekorą, savo humoro jausmą...
Saldusis vestuvinis stalas, vestuvių šventėje vaidinantis tikrai ne mažiausios svarbos vaidmenį, lygiai taip pat turi derėti prie bendros šventės spalvų paletės. Galbūt nustebsite, kiek daug jūsų šventės žavesiui gali suteikti suderintos detalės ir spalvos.
Vestuvinių tortų alternatyva, kuri tampa vis populiaresnė ir užima vis garbingesnę vietą ant šventinio stalo, yra puošnūs keksiukai. Patiekti ant kelių aukštų padėklų, dekoruoti įvairiais kremais ir papuošalais, margaspalviuose popierėliuose kepti keksiukai atrodo tikrai žaviai, netradiciškai ir žaismingai.
​
Ir planuojant desertų stalą verta pagalvoti apie individualius desertus, patiekiamus taurėse, stikliniuose ar keraminiuose indeliuose. Tokie desertai turi du esminius privalumus. Pirma, jie atrodo tikrai puošniai, ypač jeigu  patiekiami skaidriuose indeliuose. Antra, valgyti juos patogu: nereikia nei pjaustyti, nei kabinti šaukštu ir dalyti į atskiras lėkštes; kiekvienas svečias turi savo indelį, kuriuo gali džiaugtis ir mėgautis. Be to, patiekiant desertus atskiruose nedideliuose indeliuose, galime būti ramūs, mat visos šventės metu desertų stalas atrodys lygiai taip pat puošniai.
Dalį saldžiojo vestuvinio stalo skirkite vaisiams ir uogoms. Ypač jeigu vestuves organizuojate vėlyvą pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį – be sezoninių vaisių ir uogų šventė tiesiog neįmanoma! Dalį vaisių supjaustykite gabalėliais ir sudėkite į padėklus ar lėkštes taip, kad būtų patogu valgyti. Kitą dalį, kad neapdžiūtų, palikite nepjaustytus. Vaisiai saldžiajam stalui suteiks šiek tiek natūralių spalvų ir šviežio gaivumo pojūtį. Be to, atsigaivinti skiltele sultingo apelsino, ragaujant skirtingų skonių saldėsius, tikrai labai malonu.
Tačiau svarbiausia, kad saldus stalas atitiktų vestuvių temą ir atspindėtų tai, ką mėgsta jaunieji.
Metų laikas dažnai pasufleruoja spalvinę gamą ir skonį: ryškesnės ir gaivesnės spalvos, jei vestuvės rengiamos pavasarį, gali būti ryški geltona, ryški ir gaivi mėlyna; vasaros metu gali dominuoti rožės ir jų spalvos, nes dažniausiai žydi tuo laikotarpiu aplinkoje, o taip pat rožių motyvas ir torto puošyboje; jei vestuvės organizuojamos rudenį – dominuos rudeniška spalvinė gama: deganti raudona, oranžinę, geltona, rudi ar sendinto aukso atspalviai.
Mūsų komanda kuria saldžius vestuvinius stalus, juos dekoruojame ir pritaikome prie Jūsų poreikių ir vestuvių temos.  Dėl kainų teirautis: info@svajoniufabrikas.com


0 Comments

Etiketas. Kaip valgyti austres?

11/2/2016

0 Comments

 
Picture
Restorane austrės paprastai patiekiamos praviros specialiame inde arba ant specialaus padėklo su daužytu ledu. Kartu pateikiama vandens pirštams nuskalauti, citrinų griežinėlių, juodos duonos arba sūrio, taip pat pipirų malūnėlis. Kartais kartu patiekiamas padažas kokteilis, tabasko padažas.. Tiesiog, kaip kam patinka, nors yra manoma kad padažas užgožia pikantišką austrės skonį..
.
Parduotuvėje nusipirktas austres visų pirma reikėtų su šepetėliu nuplauti po tekančiu vandeniu. Po to rekomenduojama porą valandų palaikyti jas pasūdytame vandenyje: taip jos savaime išsivalo nuo smulkių mikroorganizmų, smėlio ir dumblo. Po to kriauklytes atidaryti, sudėti ant skaldyto ledo, šalia patiekti citrinos ir sauso baltojo vyno. Toks yra klasikinis austrių skanavimo ritualas.

Tačiau šie moliuskai gali būti ir termiškai apdorojami. Nors dėl ypač švelnios jų mėsos toks paruošimas trunka tik keletą akimirkų. Dažniausiai jos patiekiamos kaip užkandis užkepėlių ir troškinių pavidalu. Jei nusprendėte nusipirkti virtų moliuskų, turėtumėt taip pat atkreipti dėmesį į keletą požymių. Pirmiausia pažiūrėkite, ar moliuskai nepraradę savo formos. Kitas žingsnis – atitirpinti moliuskus reikia pamažu porcelianiniame inde. Svarbus požymis – kvapas: jei jis per stiprus ir nuplovus vandeniu ar su citrina jis nedingsta, vadinasi produktas jau sugedęs. Visiems pažįstamas sugedusių baltymų kvapas – nešviežių moliuskų požymis.

Patiekaluose naudojamus moliuskus prieš vartojimą galima 3-5 min. pamarinuoti su česnaku, citrina ar rozmarinu tam, kad būtų paryškintas jų skonis.

Kai kurie egzotiškų patiekalų mėgėjai austrių valgymą apibūdina labai paprastai: „jas reikia tiesiog praryti“. Valgant žalias austres labai svarbu patikrinti, ar jos tikrai gyvos. Mirę moliuskai yra pavojingi sveikatai: jais galima rimtai apsinuodyti.

Jei moliusko kriauklelė pravira, tai jau pirmasis pavojaus signalas. Norėdami būti visai tikri, kietu daiktu pabelskite į kiautą – jei kriauklelė užsivėrė, galite būti ramūs: jūsų austrė šviežia ir gyva. Jei kriauklė liko atvira, moliuskas jau žuvęs, ir jums geriau nerizikuoti savo sveikata.

Visų rūšių austrės valgomos taip pat - rankomis. Šviežia austrė turi būti pilna jūros vandens. JI imama kairiąja ranka. Mėsa (minkštimas) specialia šakute atskiriamas nuo geldelės. Ant jos pagal skonį užberiama šiek tiek šviežiai maltų pipirų (nebūtina) ir užlašinama keletas lašų citrinų sulčių. Jos ant austrių lašinamos ne tik dėl skonio, bet ir dėl to, kad nuo rūgšties austrės tarsi „pašiurpsta“. Tada kartu su geldelėje esančia sunka ji rūpestingai išsiurbiama nesukeliant pernelyg didelio triukšmo.

Tie, kuriems atrodo, kad įkyrus šliurpimas pernelyg trukdo stalo kaimynams, gali dėti austres į burną šakute.

Austrės nekramtomos, tiesiog praryjamos. Dėl ypatingo skonio, sakoma, kad dažnam užtenka ir vienos...

Apie austrių ragavimą, yra kalbama taip:

Paragauti pirmąkart reikalinga drąsa ir nusiteikimas. Jei pavyko ir nenusivylėte, malonūs prisiminimai lydės visą gyvenimą.
Paragauti antrąkart reikalingas užsispyrimas.
O mėgautis nuolatos reikalingas tikras atkaklumas.

Kaip bebūtų, tai visapusiškai naudingas dietinis baltyminis produktas, kuriuo reikėtų mėgautis pamažu, geroje kompanijoje ir su šampano taure.

Austrės yra veisiamos, todėl jų galima užsisakyti bet kuriuo metų laiku, tačiau, pasak gurmanų gardžiausios būna rugsėjo – balandžio mėnesiais.

0 Comments
    Vestuvių planuotoja Milda Kubiliene

    ​Sveiki!

    Aš esu Milda. Turbūt dar tėveliai, duodami šį vardą, užprogramavo mane būti meilės švenčių sūkuryje. Geriu per daug kavos  ir dekoruoju viską,  kas tik pasitaiko  kelyje. Dievinu gėles ir šokoladą. Patys gražiausi dalykai nėra sukuriami ar paliečiami, jie pajaučiami širdimi ... todėl svarbiausias prioritetas man  visada ir kiekvienoje šventėje yra nuoširdumas.
    Nekantrauju išgirsti Jūsų vestuvių viziją! O taip pat mielai atsakau į visus, su vestuvėmis ar jų planavimu susijusius klausimus.
    ​Brūkštelėk:
     info@svajoniufabrikas.com

    Archyvas

    February 2023
    June 2019
    March 2019
    January 2019
    April 2018
    January 2018
    June 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    October 2016
    June 2016
    April 2016
    February 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015

    Kategorijos

    All
    Atmintinė
    Dekoras
    DIY
    Etiketas
    Fotografija
    Fotosesija
    Helovynas
    Idėjos
    Kainos
    Kalėdos
    Makiažas
    Patarimai
    Pavasaris
    Ruduo
    Saldus Stalas
    šeimos židinys
    Šokis
    Spalvų Paletės
    Šventės
    Tradicijos
    Vasara
    Vestuvės
    Žiema

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Pradinis
  • Apie mus
  • Galerija
  • Paslaugos ir kainos
    • Vestuvių planavimas
    • Vestuvių koordinavimas
    • Vestuvių dekoravimas
    • Sužadėtuvių organizavimas
    • Fotosesijų dekoras
    • Konsultacija
  • Blog'as
  • Kontaktai
  • Renginiai